Firma Kurtyna PCV od wielu lat produkuje kurtyny oraz kotary drzwiowe wykorzystywane w wielu branżach. Marka oferuje bezpłatne wsparcie przy montażu oraz przy pomiarach. Obsługuje rynek polski oraz zagraniczny.
Certyfikat jakości
Kurtyna PCV ceni sobie jakość, używając tylko wysokiej klasy półproduktów. Pracuje według europejskich standardów jakości. Czego wyrazem jest na przykład to, że wszystkie kotary drzwiowe mają certyfikat jakości i atest higieniczny. Wyrazem jakości jest również niepowtarzalność elementów. W dodatku na realizację zamówienia nie trzeba długo czekać, bo maksymalny czas realizacji to 72 godziny. Kotary PCV są również łatwe w montażu. Przy dużych zamówieniach firma ma dla swoich klientów rabaty.
Kurtyny PCV – piaskowe, spawalnicze, drzwiowe
Kurtyny z folii PCV są tworzone na dowolny wymiar. Można je wykorzystać jako kotary przemysłowe w rolnictwie lub przetwórstwie spożywczym, a także jako kotary drzwiowe w magazynach czy halach. Kurtyny PCV świetnie sprawdzają się też jako drzwi wjazdowe, bramy, kotary grodzące w warsztatach samochodowych oraz myjniach. Można je wykorzystać też jako mobilne kurtyny spawalnicze i kotary do rozdzielania stanowisk pracy.
Zaletą kurtyn piaskowych jest skuteczna blokada dymu, kurzu czy pyłu, a także:
- łatwość w konserwacji
- trwałość w użyciu
- stabilizowanie powietrza w różnej temperaturze
- naturalne oświetlanie pomieszczenia
Z kolei kurtyny spawalnicze wykorzystywane są w przemyśle metalurgicznym w celu zabezpieczenia spawaczy i ochrony pracowników na stanowiskach pracy. Kotary drzwiowe są z kolei stosunkowo tanie i jednocześnie szczelne. Są stosowane w wielu branżach.
Jaką wybrać kurtynę?
Wybór rodzaju kurtyny PCV zależy na przykład od miejsca montażu. O ile wewnętrzna kotara ma za zadanie grodzić to zewnętrzna kurtyna piaskowa chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Kryterium doboru jest także zakres temperatury panujący w pracy (tutaj istotny jest rodzaj użytej folii, np. folia PCV standardowa przeznaczona jest do temperatur od – 25 do + 50 ° C, a folia antystatyczna od -15 do + 50 ° C), ruch aut, wózków widłowych oraz pieszych, a także wymagany stopień izolacji i wielkość zabezpieczanego otworu.