biokominek etanol

Planika Fires podbija świat. Jak firma produkująca kominki osiągnęła sukces?

Nie często słyszy się historię biznesu, który sukces odniósł nie tylko w naszym kraju, ale także zdobył swoich fanów na całym świecie. Nic dziwnego. Ekspansja poza granice Polski bywa przecież bardzo kosztowna, a samo zadanie nie należy też do najłatwiejszych. Kiedy jednak komuś uda się tego dokonać, nie da się już ukryć tego sukcesu, a historia Planiki Fires z pewnością do takich należy. To polska firma zajmująca się produkcją kominków i aktualnie podbija cały glob.

Firma z misją

Planika jest w tym momencie jednym ze światowych liderów produkcji i dystrybucji biokominków  oraz szerokiej gamy nowoczesnych kominków gazowych. Firma ta, której siedziba położona jest w Brzozie, współpracuje z najlepszymi architektami i projektantami w celu udoskonalenia swoich produktów. A tym są właśnie kominki. Polski przedsiębiorca wykonuje zlecenia zarówno dla klientów prywatnych, jak i komercyjnych. Kominki to nie tylko akcesoria wnętrz. Technologia BEV Planiki w połączeniu z wieloma czujnikami spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa. 

Jaka idea przysłania producentowi? – Naszą misją jest dostarczenie Państwu nowoczesnych kominków, które są bezpieczne, wygodne i łatwe do zaaranżowania w dowolnej przestrzeni. Przez lata opracowaliśmy innowacyjną technologię BEV, która pozwoliła nam w pełni zautomatyzować cały proces spalania w naszych flagowych biokominkach – czytamy na oficjalnej stronie firmy i trudno jest oprzeć się wrażeniu, że z takim podejściem do produktu, sukces na świecie był tylko kwestią czasu.

Czym wyróżnia się Planika i co warto podpatrzeć?

Jaki jest więc sekret Planiki? Przede wszystkim produkt. Jeśli ten nie potrafi się obronić, to nasz biznes długo nie pożyje. Kominki Planiki ewidentnie oferują to, czego klienci oczekują. A może też i więcej? W każdym razie sukces nie może zaistnieć bez rzetelnego wykonania swojej pracy. Ale sam produkt świata nie zdobędzie. Co zatem firma z Bydgoszczy robi inaczej? 

Profesjonalizm aż bije ze strony internetowej Planiki i nie da się ukryć, że ekspansja od razu była jednym z celów. Widać to między innymi po obecności w szeroko pojętych mediach społecznościowych. Informacje o kominkach można znaleźć nie tylko na oficjalnej witrynie, ale także na Facebooku, Twitterze oraz Pinterest. To już może dać świetny start i sporo klientów, którzy normalnie skorzystaliby z usług innego przedsiębiorcy. Warto też zwrócić uwagę na to, że Planika prowadzi swoje socjale w języku angielskim. Niewykluczone więc, że międzynarodowe zainteresowanie w jakimś stopniu pojawiło się jako pierwsze.

I to jest kolejna rzecz, którą warto zauważyć. Firma zareagowała na popyt na rynku i wykorzystała swoją szansę. Badania wśród klientów i trwały kontakt zawsze może przerodzić się w dodatkowe atuty, a w tym przypadku, w kolejne zlecenia na kominki. Teraz Planika jest już marką, która prawdopodobnie nie potrzebuje już dodatkowej promocji. Ale czy poprzestaje na tym, co udało się jej zbudować? Wystarczy odwiedzić któryś z profili, by stwierdzić, że bycie liderem to ciągła praca i na to także trzeba być gotowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *