słuch

Badania słuchu i nowoczesne aparaty słuchowe

Sonus Med to przychodnia specjalistycznie badająca słuch u dzieci i dorosłych oraz dobierająca i sprzedająca aparaty słuchowe i akcesoria. Specjalizuje się w diagnozowaniu oraz w protetyce narządów słuchu. W ofercie są kompleksowe badania oraz pomoc w doborze aparatu.

Refundacje, programy słuchowe, zaawansowana technologia

A oto, czym wyróżnia się oferta przychodni:

  1. Refundacje – jeśli martwisz się tym, że nie stać Cię na aparat słuchowy to wiedz, że mając samą umowę z NFZ i diagnozując, lecząc się w przychodni Sonus Med uzyskasz refundacje na aparat słuchowy. Dzięki refundacji pacjenci są w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.
  2. Wzmocnienie dźwięków – jest możliwe dzięki specjalistycznym programom słuchowym takim jak Kino czy Muzyka na żywo. Programy te zapewniają optymalne wzmocnienie dźwięków o wysokim poziomie oraz wysokiej dynamice.
  3. Technologia – aparaty słuchowe Sonus Med są zaawansowane technologicznie, dzięki czemu tłumią niepożądane hałasy z zewnątrz.
  4. Akcesoria – w firmie Sonus med zaopatrzysz się nie tylko w specjalistyczne aparaty słuchowe, ale również w takie akcesoria jak SoundGate 3 umożliwiające bezprzewodowe połączenie aparatu z telefon, telewizorem czy innymi nowoczesnymi urządzeniami.
  5. Jakość – aparaty słuchowe są tworzone przez renomowane marki.

Nowoczesne aparaty słuchowe

Warto też powiedzieć kilka słów o samych aparatach słuchowych. Ogólnie można powiedzieć, że aparat słuchowy jest urządzeniem służącym do wzmocnienia głośności dźwięku u niedosłyszących pacjentów. Współczesne aparaty mają formę układów elektronicznych. Najważniejszą częścią takiego układu jest mikrofon zamieniający fale akustyczne w sygnały elektroakustyczne. Układ składa się też ze wzmacniacza sygnału i słuchawki.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Grzegorzewicz Stomatologia – prowadzącą Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy

O ile dawniejsze aparaty słuchowe były ciężkie, duże i niewygodne to współczesne aparaty, dzięki technologii miniaturyzacji, są łatwe do umieszczenia w małżowinie usznej lub w uchu zewnętrznym. Co ciekawe, współczesny aparat słuchowy nie tylko pogłaśnia dźwięk z otoczenia ale także ma osobne wzmocnienie do dźwięków cichych a osobne do głośnych. Zaawansowana technologia wyłapuje również mowę z otoczenia i wzmacnia ją pozbywając się szumu. Krótko mówiąc, tak nowoczesne aparaty słuchowe są niezwykle komfortowe dla pacjentów.

słuch

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *